МАРУСЯ ЧУРАЙ
Є прадавні скарби, що намертво лежать у землі, і є живі скарби, що йдуть по землі від покоління до покоління, огортаючи глибинним чаром людську душу. До таких національних скарбів належить і наша лірична пісня.
Погортайте сторінки сивих віків, вчитайтеся в прості і хвилюючі слова пісень — і вам відкриється багато поетичних таємниць, ви почуєте голоси великих творців, імена яких розгубила історія, і м и навряд чи знайдемо багато сіячів, чия поетична нива, ставши народною, квітує по всій землі українській.
І тільки тоді, крізь тумани часу, окреслиться схожа на легенду постать творця. До таких славнозвісних постатей і належить народна поетеса Маруся Чурай.
Народжена для любові, вона не знала її радощів і всі свої надії, все своє любляче серце по краплині сточила в неперевершені пісні, що й зараз бентежно озиваються в наших серцях і вражають нас глибиною і щирістю висловленого в них почуття, чарівністю мелодій.
І зацвіла, закрасувала калиною на лугах нашого мелосу творчість народної поетеси.
Три віки ходить пісня Марусі Чурай по нашій землі, три віки любові вже подарувала дівчина людям. А попереду — вічність, бо велика любов і велика творчість — невмирущі (За М. Стельмахом, 178 слів).
Виконання граматичного завдання.
1 варіант
1.
Виконати морфемний та словотвірний аналіз слова прадавні.
2.
Доберіть усі можливі синоніми до слова намертво, що в першому реченні.
3.
Доберіть антонім до слова вічність, що в останньому реченні.
2
варіант
1.
Виконати морфемний та словотвірний аналіз слова глибинним.
2.
Доберіть усі можливі синоніми до слова національних, що в другому реченні. реченні.
3.
Доберіть антонім до слова невмирущі, що в останньому реченні.